Primăria
Timișoara
În construcție

Căutăm evaluatori pentru Apelul 4/2021 Sport

Centrul de Proiecte al Municipiului Timișoara invită experți evaluatori independenți să-și depună candidatura pentru formarea comisiilor de evaluare și selecție a propunerilor de proiecte sportive depuse spre finanțare în cadrul Apelului 4/2021 Sport privind finanțarea nerambursabilă de la bugetul local al Municipiului Timișoara a proiectelor sportive care fac parte din programul național de utilitate publică de promovare a sportului de performanță sau „Sportul pentru toți”.

Profilul evaluatorului

Invitația se adresează specialiștilor care au experiență de minim 3 ani în implementarea de proiecte sportive și care prezintă o bună cunoaștere a mecanismelor finanțărilor publice în domeniul sportului (din postura de evaluatori, aplicanți, manageri de proiect).

Înainte să completezi formularul, asigură-te că ai citit:
Invitație experți evaluatori independenți

Calendar

16-26 aug.
Interval înscriere candidaturi experți
27 aug.
Selecție preliminară a candidaturilor și desemnare membri comisii
Atenție – Nu se pot depune contestații privind procedura de selecție a evaluatorilor

30 aug.
Contactarea experților desemnați în comisiile de evaluare și în comisiile de soluționare a contestațiilor
31 aug. – 8 sept.
Evaluarea și selecția proiectelor