Primăria
În construcție

Căutăm evaluatori pentru Apelul 5/2021 Tineret

Termen limită: 2 septembrie 2021

Centrul de Proiecte al Municipiului Timișoara invită experți evaluatori independenți să-și depună candidatura pentru formarea comisiilor de evaluare și selecție a propunerilor de proiecte depuse spre finanțare în cadrul Apelului 5/2021 Tineret privind finanțarea nerambursabilă de la bugetul local al Municipiului Timișoara a proiectelor de tineret și pentru tineret.

Profilul evaluatorului

Invitația se adresează specialiștilor care au experiență de minim 3 ani în implementarea sau evaluarea de proiecte de tineret și care prezintă o bună cunoaștere a mecanismelor finanțărilor publice (din postura de evaluatori, aplicanți, manageri de proiect).

Înainte să completezi formularul, asigură-te că ai citit:
Invitație experți evaluatori independenți

Calendar

20 aug. – 2 sept.
Interval înscriere candidaturi experți
3 sept.
Selecție preliminară a candidaturilor și desemnare membri comisii
Atenție – Nu se pot depune contestații privind procedura de selecție a evaluatorilor

6 sept.
Contactarea experţilor desemnaţi în comisiile de evaluare și în comisiile de soluționare a contestațiilor
7–15 sept.
Evaluarea și selecția proiectelor