11.07.2023

Barometrul calității vieții în Municipiul Timișoara 2022

Barometrul privind calitatea vieții în Municipiul Timișoara 2022 măsoară gradul de satisfacție al timișorenilor privind infrastructura și serviciile publice, problemele de mediu, Programul Timișoara 2023, gradul de mulțumire privind cartierul în care locuiesc, dar și date privind avantajele și dezavantajele orașului sau direcția în care se îndreaptă Timișoara, România și Europa.

Conform sondajului, realizat de Universitatea de Vest din Timișoara în colaborare cu Primăria Municipiului Timișoara,  65,7% dintre timișoreni consideră că Timișoara se îndreaptă într-o direcție bună. În ceea ce privește programul Capitalei Europene a Culturii, 82,5% consideră că acesta contribuie la creșterea calității vieții în oraș și este un eveniment cu care Timișoara se poate mândri.

Descarcă prezentarea

Este utilă această pagină?